Just another weblog
Tuesday December 11th 2018

Jaką klawiaturę wybrać?

Wybieranie klawiatury jest pozornie dość prostą czynnością ponieważ udajemy się do sklepu i wybieramy tą co nam się podoba. Lecz gdy mamy wybrać ją pod specjalne zadania wykonywane przez nas na naszym sprzęcie, to już tu zaczynają się pytania. I dziś pomogę ci dokonać wybory przy wyborze klawiatur opisując je oraz określając ceny.

Rodzaje klawiatur

Podczas przeszukiwania sklepów możemy natknąć się na trzy rodzaje klawiatur. Najczęściej używaną a za raptem popularną jest klawiatura membranowa. Cechuje się ją głównie za cenę która wynosi od pięćdziesięciu złoty do dwustu złoty ale cena to nie wszystko. Owa klawiatura sama w sobie podczas zużytkowywania jest dosyć cicha co powoduje że nie obudzimy mieszkańców naszego domu czy też partnera lub partnerki odpoczywającej w naszym pomieszczeniu. Jednakże jak wiadomo nic nie może mieć samych plusów gdyż muszą też istnieć minusy. A minusem tego urządzenia peryferyjnego jest krótka żywotność klawiszy (nie zawsze krótko trzymają klawiatury ponieważ wszystko zależy jak została wyprodukowana oraz ile producent jej daje użytkowania). Przeznaczenie takiej klawiatury jest głównie do pisania na komputerze czy też zwykłego posługiwania się nią. Kolejnym powszechnie znanym rodzajem klawiatury jest to „klawiatura mechaniczna” . W porównaniu do poprzedniczki sama w sobie jest dosyć głośna oraz jej waga dochodzi do kilograma w niektórych przypadkach. Oprócz tego w niej wykorzystuje się zupełnie inne przyciski które mają inne działanie niż w membranówce. Przeznaczenie tej klawiatury jest głównie do grania w gry ponieważ szybkość reakcji po wciśnięciu przyciska jest szybsza niż w powszechnie wykorzystywanej przeciwniczce z wyżej. Co do ceny, jak możesz się domyślać jest ona lepsza od tamtej co powoduje że cena też zrasta i to znacznie w stosunku do tej pierwszej. Cena klawiatur mechanicznych sięga od stu pięćdziesięciu złoty do siedmiuset złoty.

klawiatura

Ostatnim rodzajem jest klawiatura hybrydowa, niestety na jej temat nie mogę się wypowiedzieć gdyż nie miałem z nią do tej pory styczności. Jest to spowodowane tym że rzadko korzysta się z niej bo ponoć „łączy cechy klawiatury membranowej i mechanicznej”.

More from category

Oszustwa internetowe
Oszustwa internetowe

W czasach zakupów przez internet i mobilnych kont płatniczych bardzo łatwo nadziać się na oszustwa. Jest wiele [Read More]

Zarabianie na grach komputerowych
Zarabianie na grach komputerowych

Jako że gry komputerowe stały się bardzo popularne to także wzrósł popyt na przedmioty z nimi związane. Mogą to [Read More]

Interesting Sites

    Archives