Just another weblog
Tuesday December 11th 2018

Najciekawsze baseny na świecie

W dzisiejszym artykule opisze baseny. Basen pływacki, basen wanna, brodzik lub brodzik jest zbiornik wypełniony wodą, aby umożliwić pływanie lub innych sportów. Baseny mogą być zagłębione w ziemi lub nad ziemią zbudowany (jako wolnostojąca budowwla lub jako część budynku lub innej większej struktury), a także są standardowym elementem pokładzie i statków wycieczkowych. Wpuszczone w ziemię baseny są najczęściej wykonane z materiałów takich jak beton, kamień naturalny, metalu, tworzywa sztucznego lub z włókna szklanego, a może być o rozmiarze niestandardowym i kształtu lub wbudowane do znormalizowanej wielkości, z których największa jest olimpijski basen ,

Wiele klubów sportowych

centrów fitness oraz prywatne kluby, takie jak YMCA, mają baseny używane przede wszystkim do ćwiczeń lub rekreacji. Wiele miast zapewniają baseny publiczne. Wiele hoteli ma baseny dostępne dla swoich gości do wykorzystania w ich czasie wolnym. placówek oświatowych, takich jak szkoły i uniwersytety czasami mają baseny dla klas wychowania fizycznego, rekreacji, wypoczynku lub konkurencyjnych, takich jak lekkoatletycznych drużyn pływackich Jacuzzi i spa są to baseny z gorącą wodą, służące do relaksu lub hydroterapii i są wspólne w domach, hotelach, klubach i salonach masażu. Specjalne baseny są wykorzystywane również do nurkowania i innych sportów wodnych, a także do szkolenia ratowników i astronautów.
Według Księgi Rekordów Guinnessa, największy basen na świecie jest San Alfonso del Mar wody morskiej basen w Algarrobo, Chile. Jest to 1,013 m długości i ma powierzchnię 8 ha (20 arów). W najgłębszym miejscu, to jest o 3,5 m głębokości. Został ukończony w grudniu 2006 roku.
Największy kryty basen ze sztucznymi falami w Ameryce Północnej jest w West Edmonton Mall oraz największy kryty basen jest w neutralnej pływalności Lab w obiekcie Sonny Carter szkolenia w NASA JSC w Houston.

Man Alfonso del Mar, największy basen na świecie

W 2014 roku basen w Hotel Terme Millepini w Padwie Y-40, rekreacyjnym centrum nurkowego Nemo 33 w pobliżu Brukseli, Belgia wcześniej zajmował rekord aż Y-40 został zakończony.
baseny_c5dffd99e6_z

More from category

Religia starożytnych rzymian
Religia starożytnych rzymian

5 W wielu społeczeństwach starożytnych i współczesnych, religia odgrywała znaczącą rolę w ich rozwoju, a w [Read More]

Dlaczego iPhone odniosły sukces
Dlaczego iPhone odniosły sukces

W Polsce większość osób posiada telefony z systemem Android, ponieważ są one znacznie tańsze od iPhonów i o [Read More]

Jaki komputer kupić?
Jaki komputer kupić?

Myślę że nad tym pytaniem każdy użytkownik komputera się zastanawiał. Mianowicie mamy w przeróżnych sklepach, [Read More]

Interesting Sites

    Archives