Just another weblog
Sunday January 20th 2019

Jaki komputer kupić?

Myślę że nad tym pytaniem każdy użytkownik komputera się zastanawiał. Mianowicie mamy w przeróżnych sklepach, różne oferty i każda z nich jest inna, przez co człowiek sam już nie wiem co ma kupić i co będzie najlepszy wyborem w danym przedziale cenowym. W tym artykule zaproponuje parę specyfikacji sprzętowych do biura jak i do gier w różnych przedziałach cenowych.

Zacznijmy wiec od komputera do biura. Praca w programach typu excel, word itp to podstawa, ale także dostęp do internetu jest praktycznie obowiązkowy. Za około 1500zł jesteśmy w stanie zakupić „gotowca” ze sklepu który będzie działał bez zarzutu przez parę lat. Minusem kupowania takiego komputera jest, zazwyczaj zasilacz który jeżeli jest wadliwy bądź znajduje się na czarnej liście może nam zepsuć cały sprzęt.

Drugim zestawem będzie komputer do gier. Typowo gamingowy  komputer jest trudno w sklepie dostać. Dlatego najlepszym wyborem będzie kupno pasujących do siebie części i złożyć taki zestaw samemu. Z pozoru takie rozwiązanie jest dość trudne ale wystarczy poczytać o tym trochę w internecie albo zlecić taką usługę sklepowi w którym zamawiamy części. Jeśli chodzi o cenę takiego zestawy będzie ona droższa od sprzętu do biura. Cena waha się w okolicach 3000zł do 5000zł. Zestaw który mogę polecić jest następujący:                                                                                       Procesor: Intel i5 6600, Płyta główna MSI B150 Gaming, Pamięć ram Crucial 8GB DDR4, Dysk twardy WB Blue 1TB, Dysk SSD Samsung Evo 850, Karta graficzna Radeon r9 380x, Zasilacz OCZ 600W i Obudowa SilentiumPC Brutus M25. Na takim zestawie spokojnie można grac w najnowsze tytuły na najwyższych ustawieniach graficznych przy 60 FPS.

Ostatnim dziś zestawem będzie sprzęt typowo do obróbki filmów. Taki komputer musi mieć zdecydowanie bardzo mocny procesor. np Intel I5 5960x i kartę graficzną np: Nvidia GeForce 980. Niestety taki zestaw jest bardzo drogi, ale jeżeli mamy firmę która zajmuje się tym profesjonalnie to bez takiego sprzętu się nie obędzie.

Podsumowując: Przy kupnie komputera to od nas zależy jak będzie on użytkowany i do jakich prac go potrzebujemy, jeżeli będzie to praca biurowa, śmiało możemy wybrać zestaw 1 a do gier i filmów możemy zastanowić się nad zestawem 2 i 3.

3179813580_f647c10fe2_o

Next Topic:

More from category

Religia starożytnych rzymian
Religia starożytnych rzymian

5 W wielu społeczeństwach starożytnych i współczesnych, religia odgrywała znaczącą rolę w ich rozwoju, a w [Read More]

Najciekawsze baseny na świecie
Najciekawsze baseny na świecie

W dzisiejszym artykule opisze baseny. Basen pływacki, basen wanna, brodzik lub brodzik jest zbiornik wypełniony [Read More]

Dlaczego iPhone odniosły sukces
Dlaczego iPhone odniosły sukces

W Polsce większość osób posiada telefony z systemem Android, ponieważ są one znacznie tańsze od iPhonów i o [Read More]

Interesting Sites

    Archives